Tunel č. 52685423

Autor: Katarína Sileská | 27.5.2013 o 13:51 | (upravené 27.5.2013 o 14:14) Karma článku: 15,84 | Prečítané:  778x

Pred pár dňami sme boli svedkom správy, kedy Luxemburský súd nariadil zablokovanie 30 miliónov EUR slovenských aktív, kvôli súdnemu sporu Achmea (Union) vs. Slovenská republika.

Začalo sa to vtedy, keď prvá vláda „kráľa Istota" vydala rozhodnutie, že zdravotným poisťovniam sa nebude vyplácať zisk.  Union - zdravotná poisťovňa, patrí do súkromného sektoru podnikania, ktorý má štát podporovať a nie ho potápať. Pokiaľ viem, hlavná ideológia podnikania by mala byť v tom, že podnikateľ by mal vytvárať nové pracovné miesta, ponúkať kvalitné služby a tým by mali byť jeho zisky priaznivé a výsledkom by mala byť spokojnosť na strane podnikateľa a zákazníka.

Tak prečo má štát siahať na zisk súkromného podnikateľského sektora?!? Kde zobral na to právo ? Predstavte si, že vediete firmu, v ktorej ste spokojný, máte pár zamestnancov, zisky máte pomerne dobré. Zrazu príde niekto a zakáže, aby Vám neboli zisky z vášho podnikania vyplácané.

Tak aká má byť motivácia pre slovenských živnostníkov a podnikateľov, keď tu nie je absolútna podpora zo strany štátu. Odpoveď je jednoznačná.  Štát sa nevie správať ako podnik a nepozná základné zásady podnikania a hlavne to, čo podnikanie znamená. Kebyže sedia v parlamente aspoň v značnej miere podnikatelia, ktorí si zažili čo podnikanie znamená a čo to obnáša, tak by to tu možno aj „išlo".

Len, keď nám tam sedia páni z čias socializmu, kde bolo rozkrádanie na prvom mieste a kde bola morálka na hodnote nula. Alebo druhá varianta, páni, ktorí sa tvária, že sú právnici roka, ale pri tom ešte ani jeden súdny spor nevyhrali, tak to asi nebude to správne obsadenie nášho parlamentu.

Ale vrátim sa ku zarážajúcim a dôležitým podrobnostiam spomínaného sporu:

1.) 30 miliónov EUR slovenských aktív = peniaze štátnych daňovníkov

2.) Zdravotná poisťovňa Union, jej majiteľ holandská spoločnosť Achmea, uspela na luxemburskom súde

3.) Právnikom, ktorí obhajovali  spoločnosť Achmea, zaplatili 3 milióny EUR (zdôrazňujem, že vyhrali), naopak právnici Slovenskej republiky stáli 20 miliónov EUR !!! - tunel č. 5268645822

Príčina tunelu je jasná. Pár ľudí z našej vlády si vybralo pár jednotlivcov - právnikov vo veľmi blízkom vzťahu. Dohodli sa s nimi, právnikom išlo „pár drobných", určitým jednotlivcom našej vlády sa pridalo na účet tiež „pár drobných" a výsledok súdneho sporu nikoho nezaujímal. Hlavne, že jednotlivci majú naplnené vrecká a majú na honosné vily, drahé autá, luxusné jachty,... A my chudáci - platitelia daní to zaplatíme.

FUJ, chce sa mi vracať z tohto štátu, kde pozostatky socializmu stále zostali v správaní sa a konaní určitých jednotlivcov našej vlády. Kde korupcia, rozkrádanie, rodinkárstvo, žiadna morálka a zodpovednosť sú dominantou.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil nekompromisný príbeh

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.

SVET

Kiska v OSN: Agresívny sused podkopáva suverenitu Ukrajiny

Lajčák vedie Valné zhromaždenie OSN.


Už ste čítali?